Jdi na obsah Jdi na menu
 


KACHLOVÝ SPORÁK

Kachlový sporák je topidlo určené k pravidelnému vytápění a přípravě jídel. Jde o vskutku univerzální zařízení, které nabízí mimo pocitu tradice a fortelného kamnářského řemesla vynikající vlastnosti zdroje tepla i kuchyňského spotřebiče. Možnost vytopit celý dům nebo chalupu, uvařit rodinný oběd i upéct koláče nenabídne žádné jiné dosud poznané topidlo.

Kachlový sporák je možné postavit v provedení „kobkový“ (zvýšená část s troubou, případně kamnovcem) nebo „stolový“ (bez zvýšené části, na zděném soklu), obě provedení potom zděná až k zemi nebo na litinových nožkách.

 

sporak.jpg

 

 

Ve všech případech je topeniště uloženou přímo pod plotnou, vyzděno z šamotových cihel a tvarovek. Je možné mu vytvořit hlubší šachtu pro dosažení většího prostoru pro „naložení“ paliva i dosažení vyšších teplot při spalování. Pod topeništěm je umístěna popelníková zásuvka. Z prostoru topeniště je plamen veden pod celou plochou plotny do systému tahů tak, aby bylo možné využít pro pečení v troubě nebo funkci kamnovce (ohřívače na vodu) co největší sdílecí plochu.

Kachlové sporáky lze jednoznačně doporučit jak pro rekreační objekty příležitostně obývané, tak i pro rodinné domy a jiná trvale obydlená stavení.

 

 

52.jpg